
Heb jij onze leuke Speelbelovend Weef/Knoopster aangeschaft?
Wat gezellig! Weet je al wat je wil gaan maken, maar weet je nog niet zo goed hoe je moet beginnen?
Ga dan nú aan de slag met onderstaande beschrijving!
Hoe ga ik te werk met de Weef/Knoopster? 
Knip zeven draadjes van de gewenste lengte en doe de zeven draadjes door het gat in het midden en knoop ze onderaan samen. Vul de opeenvolgende sleuven.Er blijft één gleufje leeg. Haal het draadje (hier paars) uit het derde sleufje vanaf de lege sleuf, in de richting van de klok geteld, naar het lege sleufje.
Herhaal dit. Nu is het roze draadje van de lege sleuf af geteld de derde. Daarna is de groene draad aan de beurt om in de nu leeggekomen sleuf te worden gelegd. Ga zo verder. Trek geregeld aan de knoopdraad die onder de weefster ontstaat zodat de draad regelmatig blijft. Houdt de draadjes opgerold of relatief kort, anders raken ze makkelijk in de knoop.
En als ik het koord lang genoeg vind: 
Wanneer het koordje naar je zin is, knip je de draden af en leg je een knoop in het bandje. Nu kun je er van alles van maken.Bijvoorbeeld: Een vriendschapsbandje of een mooi koortje aan een leesbril. Maar je kunt ook drie koortjes met elkaar tot een dikker koord vlechten. Laat je fantasie en je creativiteit maar zijn loop gaan!
Bron © 2013 Speelbelovend, Hilversum.